Beden Tablosu

Ürünlerimizde Beden Ölçüsünü Nasıl Alırsınız?

Aşçı Ceketlerimizde vücut üzerinde duruşları ve giyim süreci boyunca sundukları konfor, doğru beden seçimi ile mümkündür. Vücudun farklı bölgelerinde doğru ölçüm yapılması için dikkat edilmesi önerilen belli başlı noktalar bulunur. Yanlış yerlerden ölçüm yapılması veya ölçüm sırasında yanlış tekniklerin kullanılması, aşçı ceketin istenilen özellikleri sunmasını engeller. Yazımızın geri kalanında sizlerle paylaştığımız yöntemleri uygulayarak beden ölçünüzü bulabilir ve alışveriş sırasında doğru beden seçimi yapabilirsiniz.

Bel Ölçüsü Nasıl alınır?

1-) Kıyafetinizi çıkarın veya yukarıya doğru kaldırın. Doğru bir ölçüm elde etmek için, mezuranın çıplak karnına değdiğinden emin olmalısınız, bu nedenle belini kapatan herhangi bir giysi katmanı olmadığından emin olun. Gömleğinizi çıkarın ya da göğsünün hemen altına kadar kaldırın. Pantolonunuz yüksek belli ise, açarak kalçalarınıza doğru indiriniz.

2-) Bel bölgenizi doğru tespit etmeniz için kalça kemiklerinin üst kısmını ve göğüs kafesinin alt kısmını referans alabilirsiniz. Bel bu iki kemikli parça arasındaki yumuşak, etli kısımdır. Belinizi aynı zamanda gövdenin en dar bölümü olarak da düşünebilirsiniz. Ölçü alacağınız kısım genellikle göbek deliği hizasında ya da onun biraz üzerinde olacaktır.

3-) Mezurayı belinize sarınız .Ayağa kalkın ve normal bir şekilde nefes alın. Mezuranın bir ucunu göbeğinizde tutun ve belinizin arkasına doğru dolayın. Mezura zemine paralel olmalı ve cildinize bastırmadan vücudunun etrafına rahatça oturmalıdır. Mezuranın belinin etrafında tam düz olduğundan ve özellikle arka kısımda bükülmediğinden emin olunuz.

4-) Mezurayı okuyunuz. Nefes verin ve sonra mezura üzerindeki ölçümü kontrol ediniz. Bel ölçünüz, mezuranın sıfır rakamı olan ucunun gevşek ucunu karşıladığı yerde olacaktır.

5-) Ölçümünüzü iki kere kontrol ediniz. İlk ölçümünün doğruluğunu sağlamak için ölçümü bir kez daha tekrarlayınız. İlkinden farklıysa, üçüncü kez ölçün ve üç ölçümün ortalamasını alınız.

Kol Boyu Ölçüsü Nasıl alınır?

Kol dirsekten hafif kıvrılarak, kolun en üst noktasından (omuzdan) el üzerinde istenen bir noktaya kadar alınan ölçüdür (dış kol boyu).

Ayrıca bir cetvel yardımı ile kolun gövde ile birleştiği noktadan bilekte istenen noktaya kadar, kolun iç kısmından da iç kol boyu ölçüsü alınır.

Boy Ölçüsü Nasıl alınır?

Düz bir zeminde dik bir şekilde vücudunuzu kasmadan durduğununuzda, bel çevreniz son kaburga kemiği ile kalça kemiğinin en üst kısmının ortasından veya daha basit bir yöntem ile göbek deliği üzerinden mezuranın tam bir tur sarılması ile ölçülür. Bu sayede Boy Ölçüsünü bulabilirsiniz.

Göğüs Ölçüsü Nasıl alınır?

Göğsün en geniş noktasından ve sırt kemiğinden geçecek şekilde yere paralel olarak alınız.

Mezura, bir parmak içeri girebilecek bollukta tutulmalıdır.  Bu sayede göğüs ölçünüzü bulabilirsiniz.

Sepet

Üyelikle Gelen Sürprizler: İndirim Kuponu Seni Bekliyor!

Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Aradığınız ürünleri görmek için yazmaya başlayın.
Shop
0 Favoriler
0 items Sepet
My account